Preskočiť na obsah

monte club

Máš dieťa vo veku od 18 mesiacov do 6 rokov? Si u nás vítaná/ý! V našej herničke môžeš objaviť čaro Montessori!

Môžeš tu stráviť príjemný čas s dieťaťom alebo môžeš dieťa prihlásiť do škôločky či na krúžky bez rodiča … bez ohľadu na to, či niečo o Montessori vieš alebo nie. 🙂

V triede sme vytvorili podnetné a motivujúce prostredie, v ktorom môžu deti vyskúšať rozmanité aktivity a ty sa môžeš inšpirovať, čo všetko sa dá s deťmi robiť aj doma.

Pokojná atmosféra podporuje ich sústredenosť, deti sa učia trpezlivosti, ak musia na nejakú pomôcku počkať, zároveň si trénujú jemnú a hrubú motoriku a rozvíjajú sa v tom, čo im je blízke a čo ich práve zaujíma.

v čom sme jedineční?

SOCIALIZÁCIA

Deti sa učia vychádzať s inými deťmi – týka sa to komunikácie, spolupráce a vzájomného sa rešpektu. Ak sa chcem pridať, spýtam sa; ak je aktivita obsadená, budem trpezlivý a počkám; ak mi je niečo nepríjemné, poviem to.

ROZVOJ ZRUČNOSTÍ

Vďaka starostlivo pripraveným aktivitám a voľnosti pri ich výbere je učenie pre deti v tomto veku vzrušujúcim objavovaním. Jedno dieťa môže v triede presýpať krupicu, druhé si prezerať knižku a ďalšie si tvoriť niečo z plastelíny alebo maľovať. Deti rozvíja práve to, po čom v danej chvíli prirodzene túžia.

PODPORA SÚSTREDENOSTI

Spontánny záujem a slobodný výber vedie k sústredenej práci, sebadisciplíne, silnej motivácii napredovať a k láske k učeniu. Práve vďaka koncentrácii sa deti stávajú pokojnejšími a vyrovnanejšími.

Montessori hernička – s rodičom

MINI – deti 1,5 – 2,5 r.
MAXI – deti 2,5 – 3,5 r.
INDIVIDUÁLNA – podľa dohody

Môžeš sa tešiť na triedu plnú aktivít inšpirovaných Montessori pedagogikou. V príjemnom a rešpektujúcom prostredí stretneš rovnako naladených rodičov a tvoje dieťa sa môže slobodne rozvíjať podľa svojich potrieb. Hernička je tiež ideálnou prípravou na prechod do Montessori škôločky.

Montessori škôločka – bez rodiča

Adaptačný program pre deti pred nástupom do škôlky.
Deti sa zoznámia s aktivitami praktického života – môžu umývať riad či okno, vešať prádlo, nalievať, prelievať, presýpať, skrutkovať, pripraviť jedlo pre slimákov, samy stolujú, sú vedené upratovať… Montessori pomôcky, ktoré si deti voľne vyberajú, sú vyvinuté tak, aby sa dieťa hralo, ale zároveň sa nevedome učilo. Deti môžu pracovať samy alebo sa zapojiť do spoločných aktivít. Naučia sa samostatnosti a budú pripravené na prechod do škôlky bez zbytočných stresov a silného emočného prežívania.
Program dňa zahŕňa spoločné aktivity (vzdelávacie, hudobné, pohybové, tvorivé), samostatnú prácu s Montessori pomôckami, desiatovanie a pobyt vonku za každého počasia.

krúžky pre deti od 4 do 6 rokov

vždy v čase 16.30 – 17.30 hod.

Montessori hernička – s Aďkou a Gabikou (utorok)
ANGLIČTINA pre predškolákov – s Monikou Zelenkovou (streda)
SPEV – s Majkou Závodskou (štvrtok)
JOGA – s Luckou Baďurovou (piatok) – zatiaľ v stave prípravy

Povedali o nás…

“S dcérkou sme Monte club navštevovali pravidelne a vždy to bol plnohodnotne a užitočne strávený čas v podnetnom a príjemnom prostredí, kde sa dcérka zakaždým tešila.

Veľmi oceňujem starostlivo vyberané a pripravené pomôcky či tematické aktivity, ktoré dokážu dieťatko zaujať, vďaka čomu ho prirodzene a s radosťou vedú k objavovaniu a podporujú ho v samostatnosti.

Ako mama musím vyzdvihnúť aj priateľský a rešpektujúci pristup lektorky Aďky, ktorú si dcérka ihneď obľúbila. Monte club odporúčam navštíviť každej mamičke, ktorá chce svoje dieťatko podporiť v rozvíjaní sociálnych zručností, sebadôvery a samostatnosti, je to zároveň aj skvelý spôsob prvotnej adaptácie na väčší kolektív.”

Erika F.

“V Monte clube sa našej Zojke veľmi páči. Je tam veľa aktivít, ktoré by ma doma nenapadlo skúšať a dieťa si môže vybrať zo širokej ponuky. Samozrejme sú tam super lektorky a detičky sa učia vzájomnej tolerantnosti.”

Janka K.

“Monte club môžem vrelo odporučiť. Dcéra sa tam zakaždým veľmi teší. Oceňujem individuálny a rešpektujúci prístup, stále nové aktivity a priateľské prostredie, o ktoré sa s láskou starajú.”

Maťka K.

Maria montessori

„Dieťa je stvorené predovšetkým pre lásku a pre radosť. Ak sú tieto základné potreby uspokojené, jeho duša sa vyvíja správnym smerom.“